Naukowcy apelują o głosy na Andrzeja Dudę

  • HOME »
  • Naukowcy apelują o głosy na Andrzeja Dudę

Naukowcy apelują o głosy na Andrzeja Dudę – niezalezna.pl

image

Z apelem do środowiska naukowego wystąpił dziś Akademicki Komitet Honorowy Andrzeja Dudy. Inicjatywa skupiająca ponad 800 osób zwraca się do społeczności akademickiej z prośbą o oddanie głosu w drugiej turze wyborów prezydenckich na Andrzeja Dudę.

– Jesteśmy ludźmi racjonalnymi, którzy swoje osobiste sukcesy zawodowe osiągnęli dzięki wiedzy i logice. Ten racjonalizm winien nas prowadzić do wniosku, że Polsce są potrzebne radykalne zmiany, że państwo wymaga natychmiastowej naprawy. Zapoczątkować je może wybór nowego Prezydenta Rzeczypospolitej. Urzędujący Prezydent nie zrobił nic, aby zapobiec zapaści polskiej nauki i szkolnictwa wyższego, a jego obecni doradcy naukowi twierdzą, że „nie stać nas na bezpłatne szkolnictwo wyższe, a jeżeli Konstytucja RP na to nie pozwala to należy ją zmienić” i sugerują likwidację pewnej liczby uczelni publicznych ? czytamy w liście do środowiska naukowego.

Jednocześnie Akademicki Komitet Honorowy Andrzeja Dudy podkreśla, że głównym celem inicjatywy jest nie tylko chęć naprawy polskiej nauki, ale również wprowadzenie na drogę szybkiego rozwoju polskiej gospodarki oraz stworzenie takich kulturowych, cywilizacyjnych, prawnych i ekonomicznych warunków życia w Polsce, aby każdy Polak czuł się pełnoprawnym obywatelem i miał w kraju warunki do uczciwej, sprawiedliwie opłacanej pracy, do godnego życia ? nie musząc szukać tego na emigracji.

– Zwracamy się także do wszystkich Polaków w kraju i na emigracji: Dajmy sobie szansę. Dajmy szansę naszym dzieciom. Wybierzmy Prezydenta, który daje silny impuls do uruchomienia potrzebnych Polsce zmian, który mądrą, programową i dynamiczną kampanią pokazał, że wie, w jakim kierunku prowadzić naród i państwo. A my ? znacząca część społeczności akademickiej ? deklarujemy, że będziemy Prezydenta Andrzeja Dudę wspierali swoją wiedzą, umiejętnościami, działaniami, konstruktywną krytyką. Polska powinna w zdecydowanie większym stopniu wykorzystywać potencjał polskiej nauki. Tak czynią wszystkie szybko rozwijające się narody. Czas do nich dołączyć. Każdy może o tym zadecydować już 24 maja ? apelują przedstawiciele Akademickiego Komitetu Honorowego Andrzeja Dudy.

Pod listem otwartym podpisali się współprzewodniczący Akademickiego Komitetu Honorowego Andrzeja Dudy:
prof. dr hab. Stanisław Mikołajczak ? AKO Poznań
prof. dr hab. Ryszard Kantor ? AKO Kraków
prof. dr hab. Michał Seweryński ? AKO Łódź
prof. dr hab. inż. Artur Hugo Świergiel ? AKO Warszawa
prof. dr hab. Piotr Czauderna ? AKO Gdańsk

http://m.niezalezna.pl/67083-naukowcy-apeluja-o-glosy-na-andrzeja-dude

PAGETOP
Powered by WordPress & BizVektor Theme by Vektor,Inc. technology.