LIST OTWARTY DO TRÓJMIEJSKIEGO ŚRODOWISKA AKADEMICKIEGO

wystosowany z inicjatywy Akademickiego Klubu Obywatelskiego

  1. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego w Gdańsku

 

My, ludzie nauki zwracamy się do społeczności akademickiej Trójmiasta oraz wszystkich Polaków z  apelem o zaangażowanie w sprawy naszej Ojczyzny.

Spokojne czasy statycznej koniunktury dobiegły kresu. Polska wraz z całym światem stanęła w obliczu gwałtownych wydarzeń, które będą miały istotny wpływ na losy nasze i naszych dzieci.

Tymczasem władza ustawodawcza, wykonawcza i sądownicza skoncentrowana jest często na własnych indywidualnych i grupowych interesach. Wynika to także ze słabego zainteresowania i zaangażowania społeczeństwa w sprawy światopoglądowe, gospodarcze i polityczne oraz ze wszechobecnej w mediach manipulacji, jak i powszechnego braku wiary w możliwość zmiany na lepsze.

Polska potrzebuje jednoznacznie i stanowczo wyrażanej woli istnienia oraz zdolności do przezwyciężania zagrożeń zewnętrznych. Kluczem bezpieczeństwa Państwa i jego dynamicznego rozwoju jest zwrócenie się ku wartościom, takim jak rodzina, osobista uczciwość, a także stanowienie i przestrzeganie dobrego prawa. Polska pilnie potrzebuje stworzenia szans osobistego rozwoju i dobrobytu dla młodego pokolenia, aby przerwać spiralę frustracji emigracji. Potrzebujemy rzeczywistej i rozwojowej polityki edukacyjnej, zdrowotnej, naukowej i gospodarczej. Miejsce Polaków jest w Polsce!!!

Nie pozwólmy, by traktowano nas jak obiekty manipulacji i przedmioty do głosowania. Nie bądźmy bierni oczekując , że ci, którzy nas wielokrotnie okłamali i zawiedli, zadbają o nasze bezpieczeństwo i rozwój naszego kraju. Powiedzmy rządzącym: ?Sprawdzam? i odnieśmy się do ich obietnic wyborczych, do faktycznych dokonań i do ich stosunku do postulatów zgłaszanych przez szerokie grupy społeczne.

Dlatego apelujemy dziś, w przededniu zbliżających się wyborów, o aktywność w życiu społecznym. Przerwijmy spiralę bierności.

Zadbajmy, by w wyborach prezydenckich i parlamentarnych zagłosować na tych, dla których najważniejszymi wartościami są rodzina i zdrowe zasady moralne i którzy pragną, aby Polska była suwerennym i silnym państwem prawa, państwem, w którym dba się o dobro wspólne i pomyślność wszystkich obywateli.

Marquee_images

AKO-Gdańsk