Na stronie http://wybrzeze24.pl/ ukazała się publikacja dotycząca naszego listu-apelu w sprawie wyborów.

- Nie bądźmy bierni oczekując , że ci, którzy nas wielokrotnie okłamali i zawiedli, zadbają o nasze bezpieczeństwo i rozwój naszego kraju. Powiedzmy rządzącym: ?Sprawdzam? i odnieśmy się do ich obietnic wyborczych, do faktycznych dokonań i do ich stosunku do postulatów zgłaszanych przez szerokie grupy społeczne ? czytamy w liście otwartym do trójmiejskiego środowiska akademickiego wystosowanego z inicjatywy Akademickiego Klubu Obywatelskiego im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego w Gdańsku. 
W liście przekazanym nam przez prof. dr hab. med. Piotra Czaudernę z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, radnego klubu PiS w Radzie Miasta Gdańska czytamy, iż ludzie nauki zwracają się do społeczności akademickiej Trójmiasta z apelem o zaangażowanie w sprawy Ojczyzny.
– Krajowe władze ustawodawcze, wykonawcze i sądownicze skoncentrowane są często na własnych indywidualnych i grupowych interesach. Wynika to między innymi ze słabego zainteresowania i zaangażowania społeczeństwa w sprawy światopoglądowe, gospodarcze i polityczne oraz ze wszechobecnej w mediach manipulacji opinią społeczną, jak i powszechnego braku wiary w możliwość zmian na lepsze ? piszą w apelu gdańscy naukowcy i dodają, że kluczem do bezpieczeństwa Państwa i jego dynamicznego rozwoju jest zwrócenie się ku wartościom, takim jak rodzina, osobista uczciwość, ofiarna praca na rzecz ojczyzny, a także stanowienie i przestrzeganie dobrego prawa.
– Polska pilnie potrzebuje stworzenia szans osobistego rozwoju i dobrobytu dla młodego pokolenia, aby przerwać spiralę frustracji i emigracji. Potrzebujemy rzeczywistej i rozwojowej polityki edukacyjnej, zdrowotnej, naukowej i gospodarczej.
Nie pozwólmy, by traktowano nas jak obiekty manipulacji i przedmioty do głosowania. Nie bądźmy bierni oczekując , że ci, którzy nas wielokrotnie okłamali i zawiedli, zadbają o nasze bezpieczeństwo i rozwój naszego kraju. Powiedzmy rządzącym: ?Sprawdzam? i odnieśmy się do ich obietnic wyborczych, do faktycznych dokonań i do ich stosunku do postulatów zgłaszanych przez szerokie grupy społeczne ? czytamy w liście gdańskiego środowiska akademickiego.
ASG

http://wybrzeze24.pl/aktualnosci/gdanscy-akademicy-powiedzmy-rzadzacym-sprawdzam